Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bornem Sulinowie

W ramach projektu odbywały się cotygodniowe spotkania członków i wolontariuszy UTW, podczas których tworzono lampiony, wianki i inne ozdoby na potrzeby obchodów Nocy Świętojańskiej. Zorganizowano inscenizację dawnych obrzędów, wspólne gry i zabawy z mieszkańcami. Dzięki przeprowadzonym inicjatywom, Borneński UTW zyskał wielu nowych członków.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kołobrzegu

Wolontariusze z kołobrzeskiego UTW zorganizowali akcję “Senior dla Seniora”, której celem było niesienie pomocy potrzebującym starszym osobom w lokalnej społeczności. W ramach projektu odbyły się liczne wizyty w domach osób chorych, samotnych lub mało samodzielnych. Dzięki pomocy wolontariuszy możliwy był także udział osób starszych w Senioraliach.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rewalu

Członkowie Rewalskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z grupą wolontariuszy i dziećmi z lokalnych szkół zorganizowali cykl warsztatów plastycznych. Podczas spotkań tworzono wianki, stroiki, kartki świąteczne, dekorowano jajka, robiono palmy – najwyższa miała aż 3 metry! Zorganizowano także otwarte Śniadanie Wielkanocne dla mieszkańców gminy. Członkowie UTW i grupy wolontariackiej razem przygotowali tradycyjne dania, m.in. żur, jajka faszerowane, sałatkę jarzynową. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac wykonanych przez dzieci podczas warsztatów plastycznych, odbył się także występ chóru i wykład o tradycjach wielkanocnych.

Stowarzyszenie Pracowników, Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego „Razem”

Seniorzy zgromadzeni wokół Uniwersytetu Szczecińskiego działali przede wszystkim na rzecz środowiska lokalnego. Razem z pracownikami Wydziału Biologii uczyli się suszyć i mrozić rośliny oraz komponować je w arkuszach zielnikowych. Wolontariusze 60+ poznali metody prac terenowych, a także dowiedzieli się jak lepić i wytapiać eksponaty z gliny. Grupa wolontariacka pracowała głównie przy Herbarium Wydziału Biologii. W ramach realizowanych przedsięwzięć, studenci-seniorzy uruchomili również grupę wolontariatu przy Filharmonii Szczecińskiej. Swoje dobre praktyki wolontariatu hobbystycznego zaprezentowali podczas Giełdy Seniora „Żyj z pasją i dziel się pasją”.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Translate
Skip to content