Inicjatywy UTW

W 2020 roku w projekcie wzięło udział 10 uniwersytetów. Uczestnicy rozbudowali grupy wolontariatu i mimo pandemii przeprowadzili lokalne działania pod opieką trenerów: Magdy Latuch, Doroty Ogrodzkiej i Adama Kadenaci.

W VII edycji projektu “UTW dla społeczności” wzięły udział słuchaczki i słuchacze oraz liderki i liderzy UTW z Białej Podlaskiej, Radomska, Lądka, Parzęczewa, Paczkowa, Tarnobrzega, Piaseczna, Tuliszkowa, Pabianic i Świdnicy. 

Gratulujemy!

Zobacz mapę działań UTW →

Radomsko
Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem Więcej”

Grupa wolontariatu przygotowuje wystawę dokumentującą przemysłową historię miasta na podstawie jednego z największych zakładów przemysłowych Metalurgia, przeprowadza wywiady z byłymi pracownikami zakładu, planuje zrobić pokaz multimedialny w oparciu o pozyskane materiały, zdjęcia i pamiątki oraz przekazać zebrane materiały Muzeum Regionalnemu w Radomsku, które planuje utworzenie nowego działu fonicznego. Główna impreza odbędzie się w Miejskiej Bibliotece … Czytaj dalej Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem Więcej”

Parzęczew
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Parzęczewie

Grupa wolontariatu proponuje czytanie bajek terapeutycznych jako formę wspierania dzieci w czasie epidemii. Dzielenie się książkami, akcja „nowe życie książek” działają tu jako forma integracji i aktywizacji społeczności lokalnej. Grupa skupia się na bajkach terapeutycznych, które pomogą dzieciom radzić sobie w kryzysie związanym z pandemią. Pierwszy etap to zaprojektowanie, zbudowanie, postawienie i uruchomienie dwóch biblioteczek … Czytaj dalej Uniwersytet Trzeciego Wieku w Parzęczewie

Tuliszków
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tuliszkowie

Grupa wolontariatu tworzy „Zakątek” – miejsce spotkań dzieci i dorosłych, w tym seniorów. Organizuje uporządkowanie terenu, zieleni, zakup ławek, koszy na śmieci, odnowienie istniejących urządzeń do zabawy dla dzieci : pomalowanie piaskownicy, huśtawek, pomalowanie ściany budynku, graniczącego z placem (stworzenie muralu, nadanie nazwy placu). Planuje zorganizowanie otwarcia Zakątka z konkursem na jego nazwę.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Chcesz dostawać nowe inspiracje, informacje o ofercie i aktualności?

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 55, 00-542 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Mokotowska 55
00-542 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

NA SKRÓTY

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło