Zespół
Zespół
Agnieszka Kocon
Koordynatorka projektu "UTW dla społeczności"

Absolwentka kierunku Sztuki Społeczne w Instytucie Kultury Polskiej UW oraz Animacji Kultury i Edukacji Nieformalnej na Wydziale Pedagogicznym UW, który ukończyła broniąc pracy dyplomowej nt. emancypacyjnego wymiaru uczestnictwa seniorów w kulturze. Temat ten absorbuje ją nieustannie, zarówno w wymiarze praktyki animacyjnej, jak i badawczej. W roli członkini zarządu Studenckiego Koła Naukowego Kierunek: Rozwój podejmowała się min. upowszechniania metody Porozumienia bez Przemocy (ang. Nonviolent Communication) wraz z jej potencjałem do wspierania procesów emancypacyjnych, a także badania społecznych i kulturowych uwarunkowań postrzegania sukcesu i porażki. Jako animatorka i edukatorka kulturalna powołała i prowadzi Rembertowski Dyskusyjny Klub Filmowy w Rembertowskiej Akademii Seniora. We współpracy ze słuchaczkami RAS współtworzy Fundację Kultura Okiem Seniora, pełniąc funkcję prezeski zarządu. W „ę” wspiera działania grup wolontariatu na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, koordynując projekt „UTW dla społeczności”. Zaś z animatorami realizującymi działania w ramach konkursu „Seniorzy w Akcji” współpracuje w roli tutorki.

Dorota Ogrodzka
Trenerka i animatorka

Artystka społeczna, pedagożka teatru, reżyserka, trenerka i badaczka. Wiceprezeska Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, z którym prowadzi niezależne miejsce teatralne SZKOŁA w centrum Warszawy oraz realizuje autorskie projekty artystyczno-społeczne i edukacyjne.  Reżyserka takich spektakli jak m.in „Kuracjuszki”, „Empatia”, „Wyspa. Wszyscy jesteśmy rozbitkami”, „Skąpo”, „Stan Wyjątkowy”. Naukowo związana z Instytutem Kultury Polskiej UW, gdzie pisała doktorat i gdzie od 13 lat prowadzi zajęcia, uczy studentów i studentki, a od niedawna również z Polsko-Japońską Szkołą Technik Komputerowych. Założycielka i reżyserka Laboratorium Teatralno-Społecznego, stypendystka MKiDN. Członkini Kolektywu Terenowego, współorganizatorka i kuratorka programu warsztatowego festiwalu SLOT. Członkini międzynarodowej sieci badawczo-artystycznej Reshape.

Współpracuje stale z wieloma organizacjami i instytucjami kultury m.in. Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego, Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ę, Szkołą Liderów, Krytyką Polityczną, Fundacją Sto Pociech, oraz z licznymi polskimi teatrami. Pisze i publikuje teksty dotyczące teatru, przestrzeni publicznej, sztuki społecznej i działań lokalnych oraz partycypacyjnych.

Adam Kadenaci
Trener i animator

Absolwent Instytutu Stosowanych Nauk  Społecznych  na  Uniwersytecie  Warszawskim i XX edycji Szkoły Trenerów STOP. Pracuje jako badacz społeczny, trener i koordynator projektów społecznych. Członek sieci Latających Socjologów i Animatorów Kultury, w ramach której prowadził działania diagnostyczno-animacyjne w bibliotekach, domach kultury czy Pracowniach Orange. Od 2016 roku wspiera uczestników projektu „UTW dla społeczności” w realizacji ich pomysłów na działania wolontariackie. Na co dzień pracuje w Wolskim Centrum Kultury, w którym odpowiada za włączenie mieszkańców działania instytucji. Wspólnie z mieszkańcami stworzył 2 wystawy o historii osiedla Koło na warszawskiej Woli. Jest też twórcą i koordynatorem sąsiedzkiego warsztatu stolarskiego „Męska Szopa”, w którym wolontariusze wspierają mieszkańców w renowacji mebli czy wykonywaniu nowych przedmiotów z drewna. Wspólnie z Fundacją Na Miejscu organizuje procesy konsultacyjne, które pomagają uwzględnić potrzeby mieszkańców w planach modernizacji przestrzeni publicznej w Warszawie. Nad realizację własnych pomysłów ceni sobie bardziej wspieranie mieszkańców w podejmowaniu ich własnych działań społeczno-kulturalnych – szczególnie jeśli jest to ich debiut.

Magdalena Latuch
Trenerka i animatorka
Animatorka społeczna, facylitatorka, trenerka. Na co dzień pracuje jako trenerka w Sieci Latających Animatorów Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę”, towarzysząc grupom seniorów i grupom międzypokoleniowym w realizacji ich autorskich inicjatyw społeczno-kulturalnych. Jako facylitatorka na stałe współpracuje z międzynarodową organizacją Theodor Heouss Kolleg działającą na rzecz edukacji obywatelskiej i budowania społeczeństwa obywatelskiego, jak i Fundacją Forum Dialogu moderując spotkania regionalnych grup Liderów Dialogu działających na rzecz dialogu polsko-żydowskiego w całej Polsce. Główne obszary jej działań to budowanie zespołu i przywództwo włączające. Organizatorka samokształceniowej grupy Re-Thinking Facilitation dla facylitatorów i facylitatorek z różnych zakątków świata. Z zamiłowania żeglarka.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Translate
Skip to content