Uniwersytet III Wieku “Carpe Diem Semper” w Choczewie

We współpracy z gminnymi świetlicami środowiskowymi wolontariusze z choczewskiego UTW „Carpe Diem Semper” przeprowadzili serię warsztatów plastyczno-rękodzielniczych dla dzieci. Prace powstawały z wykorzystaniem różnych technik i materiałów, które pochodziły z recyklingu. Dzieci wykonały także malowidła na kaflach, a wszystkie powstałe dzieła można było podziwiać na pikniku rodzinnym. Wolontariusze kontynuują współprace ze wspomnianymi świetlicami w całej gminie jako nowi partnerzy działań społecznych.

 

 

Zobaczcie więcej zdjęć z finałowego pikniku rodzinnego: TUTAJ

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sztumie

 

Grupa wolontariuszy z UTW w Sztumie zagospodarowała teren wokół
Sztumskiego Centrum Kultury poprzez stworzenie na nim ogrodu ziołowo-
kwiatowego. Stworzono w ten sposób miejsce, w którym nie tylko wysiano i
posadzono rośliny, lecz także organizowano różnego rodzaju działania społeczne, w tym lekcje dla dzieci. W czasie zajęć seniorzy promowali zdrowy tryb życia i sąsiedzką wymianę roślin, udzielali porad i konsultacji ogrodniczych oraz organizowali happeningi.

 

Akademia Trzeciego Wieku WETI w Gdańsku

Wolontariusze ATW WETI w Gdańsku opracowali grę, która pozwoli
uczestnikom poznać fakty historyczne, zabytkowe miejsca, rzeźby oraz najnowsze budynki kampusu Politechniki Gdańskiej. W tym celu gromadzili materiały dotyczące historii, zabytków i architektury kampusu oraz odbyli szkolenia z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnej, by następnie przejść do projektowania własnych rozwiązań w tym zakresie. Okazali się w tym na tyle dobrzy, że otrzymali propozycję testowania aplikacji „Asystent seniora” od firmy tworzącej takie narzędzia profesjonalnie. Zaangażowanie w powstanie gry zaowocowało przeprowadzeniem pilotażu i promocją projektu w ramach konferencji MMVC21 i VI Ogólnopolskiej Konferencji Akademii online.

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Starogardzkim Centrum Kultury

Seniorzy ze Starogardu stworzyli ogród ziołowo-kwiatowy. Do jego powstania zaangażowali społeczność lokalną. Razem z dziećmi malowali ogrodzenie, a ze starszymi sąsiadami sadzili kwiaty i zioła. Wolontariusze 60+ zorganizowali również warsztaty rękodzieła dla dzieci oraz gry i zabawy. W ogródku powstał dla mieszkańców plener malarski, aby mogli kształcić swoje umiejętności plastyczne. Przez cały rok wolontariusze wymieniali się obowiązkami, dbając o rozbudowę i utrzymując porządek w ogrodzie. Prowadzili także działania dla osób z niepełnosprawnościami.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.