Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Suwałkach

Przedsięwzięciu wolontariuszek przyświecało hasło „Czuć się potrzebnym dla drugiego człowieka”. Chcąc przeciwdziałać izolacji grupy młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, zapewnić im akceptację, poczucie bezpieczeństwa i wsparcie, zorganizowały szereg wspólnych działań. Założyły wspólnie “Zakątek ziołowo kwiatowy”, dzięki któremu uczestnicy mają obecnie możliwość korzystania z nowalijek posadzonych i pielęgnowanych przez siebie. Młodzież nauczyła się też piec pierniczki i przygotowywać ziołowe zdrowotne koktajle. We wspólnie przearanżowanym ogrodzie wystawiona została także sztuka teatralna pt. „Na straganie”, oparta na motywach wiersza Jana Brzechwy w wykonaniu sekcji teatralno-kabaretowej UTW UNIWERSALNI i młodzieży.

Uniwersytet III Wieku w Goniądzu

Animatorki z UTW w Goniądzu uruchomiły grupę wolontariacką, która pozyskała od lokalnej społeczności fotografie z domowych archiwów. Dzięki zebranym zdjęciom udało się odtworzyć historię Goniądza z okresu od przełomu wieków do dziś. Materiały zaprezentowano na wystawie w szkole podstawowej, której uczniowie wzięli udział w warsztatach fotograficznych. Na zajęciach seniorzy pokazali młodym nie tylko tradycyjne techniki fotograficzne, ale również zwrócili uwagę na rolę archiwów społecznych, które mogą pomóc utrzymać ciągłość narracji o lokalności.

 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Translate
Skip to content