Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Mieście Lubawskim

Seniorada – czyli zawody dla Seniorów – to wydarzenie zorganizowane przez UTW w Nowym Mieście Lubawskim. Wzięło w nim udział 60 zawodników – Seniorów i 40 widzów. Sędziami w poszczególnych konkurencjach byli uczniowie lokalnych szkół, rozegrali oni też mecz w siatkówkę z drużyną seniorską. Całemu wydarzeniu towarzyszyły też pokazy łucznicze, gry w bule, wystawa trofeów.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Augustowie

Grupa wolontariuszy z augustowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaangażowała do wspólnego projektu lokalne przedszkole. Efektem było przygotowanie spektaklu teatralno-muzycznego. Dzieci z przedszkola wystąpiły w przedstawieniu prezentując taniec kaczuszek i udając żabki. Spektakle poprzedzone byly kilkoma miesiącami prób i przygotowywania dekoracji i kostiumów. Zaowocowało to wytworzeniem bliskiej więzi między dziećmi a Seniorami.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ornecie

 

Członkinie i członkowie UTW w Ornecie zaangażowali w swoje działania dzieci ze wszystkich miejscowych szkół, a także lokalną społeczność seniorów. Zorganizowano konkurs plastyczny “Orneta – moje miasto” skierowany do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i szkoły średniej, który zakończył się wystawą prac. Dodatkowo zorganizowano cykl spotkań prezentujących dokonania lokalnych pasjonatów: wiersze i fraszki, wyroby z włóczki, przedmioty związane z końmi czy też pamiątki przywiezione przez lokalnego podróżnika z całego świata. Na zakończenie projektu zorganizowano ognisko dla wszystkich wolontariuszy, dzieci i mieszkańców miasta Orneta, w którym wzięło udział ponad 80 osób.

Uniwersytet Trzeciego Wieku we Fromborku

Członkowie Fromborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku nawiązali współpracę z uczniami lokalnych szkół, mieszkańcami miasta i seniorami z innych organizacji, by wspólnie zrealizować szereg działań. W ramach projektu uczniowie gimnazjum nagrywali opowiadania starszych osób na płyty DVD. Przygotowano także wystawę starych fotografii połączoną z zabawą w odgadywanie, kto jest na zdjęciu. Odbyły się również wykłady i spotkania edukacyjne, m.in dyskusja z psychologiem i spacer z trenerem pokazującym ćwiczenia dla osób starszych. Dodatkowo zorganizowano spotkanie z astronomem, a także zajęcia wspólnego gotowania i wyjazd do teatru.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Morągu

Grupa Wolontariuszek i Wolontariuszy z UTW w Morągu zorganizowała aktywności dla dzieci z dwóch wsi oddalonych o kilkanaście kilometrów od miasta. Najpierw odbyły się zajęcia zapoznawcze, podczas których dzieci z różnych szkół i wsi miały okazję do wzajemnego poznania się. W kolejnych miesiącach odbywały się wspólne aktywności: dzieci wraz z wolontariuszami z UTW pojechały na wycieczkę do Olsztyna, a tam odwiedziły Teatr Lalek i obejrzały spektakl “Niebieski piesek”. Dzieci spędziły także dzień w parku zwierząt i uczestniczyły w zajęciach: “Prawda i legenda o królestwie żab” i “O małej Ojczyźnie”.

Giżycki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Giżycku działa przy Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej. Jego wolontariusze przez cały rok pomagali podopiecznym Stowarzyszenia Tulipany, m.in. w dotarciu do lekarza i robieniu zakupów. Razem z młodzieżą szkolną, seniorzy przeprowadzili zbiórkę dla Banku Żywności w Olsztynie. W czasie wakacji, z pomocą uczniów Gimnazjum nr 1, zorganizowali piknik międzypokoleniowy w okolicznym parku. Wolontariusze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainicjowali w Gimnazjum nr 1 grę w boccia, początkowo tylko w ramach zajęć wychowania fizycznego. Następnie, rozgrywki przeniesiono w przestrzeń publiczną: gry odbywały się na plaży miejskiej oraz na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7. Powstała nawet Podwórkowa Liga Gry w Boccia!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Translate
Skip to content