Uniwersytet III Wieku w Sztaszowie

Wolontariuszki z UTW, związane także z grupą miłośników Ziemi Staszowskiej, zorganizowały serię wywiadów z najstarszymi staszowianami i staszowiankami, pamiętającymi jeszcze lata świetności miasta z czasów funkcjonowania zakładów przemysłowych. Wywiady przeprowadziły we współpracy z młodzieżą licealną. Dzięki wspólnym działaniom nastolatki ze Staszowa nie tylko poznali historię swojej społeczności z pierwszej ręki, ale również zaangażowali się w rozpowszechnianie pozyskanych świadectw społeczno-historycznych. Część cytatów z nagranych wywiadów została wykorzystana przy produkcji pocztówek, przedstawiających historyczne fotografie i ryciny miasta.

 

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach

Wolontariusze z starachowickiego UTW wraz z podopiecznymi miejscowego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przygotowali spektakl “Jaś i Małgosia” dla pensjonariuszy Domu Seniora. Wymagało to wielomiesięcznych przygotowań, które obejmowały stworzenie dekoracji, rozdzielenie rół, opanowanie tekstu, liczne próby, przygotowanie strojów. Wszystkie te działania bardzo zintegrowały wolontariuszy z UTW z dziećmi. Odbył się także wspólny wujazd do Ptasiego Azylu i piknik edukacyjny. Na koniec projektu przygotowano kronikę z wydarzeń.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Translate
Skip to content