Uniwersytet III Wieku w Kętach

Wolontariusze z UTW w Kętach promowali aktywność fizyczną wśród seniorów, organizując dla społeczności lokalnej turnieje gry w boule. Sama dyscyplina zyskała tak dużą popularność wśród mieszkańców Kęt i okolic, że udało się wybudować negocjowany od dawna boulodrom. Jego uroczyste uruchomienie było jednocześnie podsumowaniem projektu animatorów z Kęt, którzy mają już kolejne plany na działania społeczne i szerzą ideę wolontariatu wśród kęckich seniorów.

Wideo pobierz TUTAJ

Zobaczcie więcej zdjęć z finału działań TUTAJ

 

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku “Aktywne Życie” w Miechowie

Pasjonaci z UTW z Miechowa zaplanowali i przeprowadzili dla mieszkańców miasta spotkania na tematy przyrodnicze, uświadamiając, jak ważne jest poszanowanie i ochrona rzadko rosnącej roślinności w rezerwatach Natura 2000 – głównie storczyków. Ważnym celem było „wyciągnięcie” z domów jak największej grupy osób, aby wzięły udział w wyprawach rowerowych oraz pieszych wypadach Nordic-walking do rezerwatów, których na terenie wokół Miechowa jest aż 12. Było to pierwsze działanie projektowe tej grupy UTW. Mają już kolejne plany na zaangażowanie lokalnej społeczności w poprawę kondycji oraz zwiększenia świadomości i wrażliwości na najbliższe otoczenie.

 

 

Zobacz więcej zdjęć TUTAJ

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chrzanowie

Udział w rajdzie rodzinnym, warsztaty rękodzieła ludowego, zwiedzanie Muzeum Starych Zegarów, wycieczka do Krakowa, wizyta w teatrze na spektaklu “Szewczyk Dratewka” – to tylko niektóre działania przygotowane dla grupy dzieci z lokalnej szkoły. Przez kolejne miesiące odbywały się także grupowe zajęcia dydaktyczne: organizowane były gry i zabawy edukacyjne, wspólnie śpiewano i spędzano czas, co zaoowocowało zbudowowaniem niezwykłej relacji między dziećmi a członkami UTW. Wolontariusze organizowali także cykliczne spotkania swojej grupy, podczas których pracowali nad udoskonaleniem projektu – analizowali efekty, przeszkody które napotkali i szukali dla nich rozwiązań.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Targu

„Dobre duchy pod Nosalem” to nazwa pikniku zorganizowanego przez seniorów dla dzieci z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz osób z Upośledzeniem Umysłowym „Chatka”. W ramach wydarzenia odbyły się wspólne śpiewy i zabawy. Następnie, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku przeprowadzili w Stowarzyszeniu warsztaty plastyczne, podczas których wykonywali konwalie z papieru. Wyroby zostały potem sprzedane na Jarmarku Podhalańskim, a pieniądze ze sprzedaży przekazane Stowarzyszeniu „Chatka”. Wolontariusze 60+ zorganizowali również warsztaty teatralne w Domu Pomocy Społecznej zwieńczone występem, a także zajęcia międzypokoleniowe z zapisywania wspomnień w Domu Spokojnej Starości.

Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku

Co się podoba mieszkańcom i turystom odwiedzającym Park Zdrojowy w Rabce? Słuchacze Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku postanowili to sprawdzić. Oddali głos przechodniom, prosząc ich o wypełnienie ankiety. Wyniki badania wykazały, że zwiedzający chętnie korzystają z terenów zielonych i doceniają obecność tężni. Większość ankietowanych zgodziła się, że spokój Parku zakłócają wszechobecne gokarty. Osoby, które wypełniły ankietę zwróciły uwagę, że przydałoby się w Parku więcej podjazdów dla osób z niepełnosprawnościami. Wolontariusze Uniwersytetu Trzeciego Wieku podzielili się rezultatami ankiety z władzami miasta, aby móc wspólnie wdrażać potrzebne zmiany. W ramach projektu odbyły się też liczne spotkania o charakterze artystycznym, integrujące lokalną społeczność; wystawa, występ chóru i wykłady.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się: [FM_form id="1"]
Translate
Skip to content