Co łączy UTW z Brennej, Chełma, Dębna, Łopuszna, Korfantowa, Makowa Mazowieckiego, Niemodlina, Trzebnicy, warszawskiego Wawra i Żabiej Woli? Ich słuchaczki/e-animatorki/rzy uczestniczą tegorocznej edycji projektu „UTW dla społeczności” i spotkali się po raz pierwszy na żywo w trakcie zjazdu w Warszawie. W trakcie warsztatów okazało się, że wiele ich łączy, ale sporo też różni i to właśnie te różnice pobudziły ich wzajemną ciekawość i wywołały niezwykle dynamiczną wymianę myśli i doświadczeń.
Uczestniczki/cy poznali też realizacje działań z minionych edycji projektu, spotkali się z prezeską Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę − Martą Białek-Graczyk, która opowiedziała im o nowościach i planach organizacji, Pani Dorota Klajbor z hotelu Arche, który nas gościł przedstawiła dobre praktyki i możliwości współpracy UTW z biznesem, a Przemysław Radwan-Rohrenschef ze Szkoły Liderów wraz z Elżbietą Dydak z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zaprezentowali cele trwającej akcji obywatelskiej „Pytamy o zielone” i poprowadzili dyskusję o odpowiedzialności za działania na rzecz zielonej infrastruktury.
Ciekawe warsztaty, interesujące spotkania, ale przede wszystkim intensywna praca nad planami działań, które uczestniczki i uczestnicy podejmą w ramach XI edycji projektu. Pomysły i postulaty, które chcą wprowadzać w swoich lokalnych społecznościach przedstawili na transparentach własnego autorstwa. Już wiosną będą je wprowadzać w czyn. Nie możemy się już doczekać i nie puszczamy kciuków.
Zdjęcia Alicji Szulc-Rodziewicz. Zobacz więcej TUTAJ
***
Projekt “UTW dla społeczności” realizuje Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.