Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rybniku

“Ze szczupakiem w herbie” to tytuł przedstawienia przybliżającego historię Rybnika, które przygotowali wolontariusze rybnickiego UTW. Przez kolejne miesiące wolonatriusze i wolontariuszki przygotowywali kostiumy, scenografię, oprawę muzyczną. Wspólnie czytali tekst a następnie przeprowadzali próby. Spektakl wystawiono sześć razy, nie tylko przybliżał on dzieje miasta i pokazywał piękno gwary śląskiej, ale też przyczynił się do integracji międzypokoleniowej.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Orzechowie

Głównym celem projektu UTW w Orzechowie było przeprowadzenie wywiadów z kilkunastoma starszymi mieszkańcami gminy Miłosław. W czteroosbowych grupach, złożonych z osoby starszej, harcerzy i uczniów szkoły podstawowej, nagrano kilkanaście wywiadów – wspomnień lokalnych seniorów. Zwieńczeniem projektu była audiowizualna prezentacja pokazana podczas inauguracji roku akademickiego orzechowskiego UTW.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Mieście Lubawskim

Seniorada – czyli zawody dla Seniorów – to wydarzenie zorganizowane przez UTW w Nowym Mieście Lubawskim. Wzięło w nim udział 60 zawodników – Seniorów i 40 widzów. Sędziami w poszczególnych konkurencjach byli uczniowie lokalnych szkół, rozegrali oni też mecz w siatkówkę z drużyną seniorską. Całemu wydarzeniu towarzyszyły też pokazy łucznicze, gry w bule, wystawa trofeów.

Ochocki Uniwersytet Trzeciegi Wieku

Mimo znaczących trudności – strajku nauczycieli i braku sali – trójka inicjatywna z ochockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizowała debatę o pomnikach. W spotkaniu udział wzięli nie tylko lokalni seniorzy, ale też nauczyciele i uczniowie. Wydarzenie zakończyło się żywą dyskusją, integrującą trzy pokolenia.

Błoński Uniwersytet Trzeciego Wieku

Telefon Życzliwości to efekt działań wolontariuszek z Błońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W ramach projektu “Halo Senior” kilkanaście członkiń błońskiego UTW przeszło szkolenie psychologiczne a następnie dyżurowało przy telefonie dwa razy w tygodniu przez trzy miesiące. Seniorzy z gminy Błonie mieli możliwość zadzwonienia w określonych porach i uzyskania informacji o transporcie publicznym, godzinach otwarcia instytucji i placówek zdrowia ale też umilenia czasu i po prostu porozmawiania.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Translate
Skip to content