Anna Jurkiewicz

14 września 2020

Absolwentka antropologii kultury i filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, redaktorka, tłumaczka. Praktykuje śpiew, etnografię i field recording. Nagrywa i poznaje w międzypokoleniowym przekazie mistrz-uczeń twórczość śpiewaczek tradycyjnych, promuje otwarty dostęp do archiwów muzyki wiejskiej. Animuje projekty związane z międzypokoleniowym dialogiem wokół lokalnych tradycji wokalnych. Współautorka internetowego archiwum pieśni tradycyjnych Stowarzyszenia Katedra Kultury. Pomysłodawczyni i producentka płyty  „Liwiec. Tradycje wokalne wschodniego Mazowsza” (II nagroda, Fonogram Źródeł Polskiego Radia 2017). Jako wokalistka współtworzy duety Sekunda Mała i Haust, zespoły Gęba Vocal Ensemble, Eksperymentalny Chór Oddechowy, Starorzecze / Pieśni do Śmierci, „Wołyń w pieśniach”, Ziemski Lament. Członkini Stowarzyszenia Katedra Kultury i Forum Muzyki Tradycyjnej. Kolekcjonerka dźwięków i pasjonatka grafiki warsztatowej. W „ę” wspiera tworzenie grup wolontariatu na UTW, koordynując projekt „Uniwersytety trzeciego wieku dla społeczności”, i udziela się jako tutorka projektów w programie „Seniorzy w akcji”.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 55, 00-542 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Mokotowska 55
00-542 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

NA SKRÓTY

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło