Zwyczajni a niezwykli są wśród nas

16 lutego 2023

W dniach 8-10 lutego, uczestnicy X edycji projektu „UTW dla społeczności” spotkali się  po raz pierwszy na warsztatach w Warszawie. Animatorzy z trójek inicjatywnych czerpali inspiracje ze sprawdzonych działań zaprezentowanych w czasie Targowiska Pomysłów, a także wypracowywali własne koncepcje na działania społeczne w ramach Generatora Pomysłów. Wspierali ich w tym doświadczeni trenerzy: Magdalena Latuch, Adam Kadenaci i Dorota Ogrodzka, którzy dzielili się swoją wiedzą z prowadzenia projektów i pomagali uczestnikom korzystać ze wstępnie przeprowadzonych diagnoz potrzeb społeczności lokalnych. Aby móc śmiało i rozsądnie planować swoje działania, uczestnicy omówili także charakterystykę swojej grupy wolontariackiej i tkwiący w niej potencjał.

W trakcie zjazdu uczestnicy odwiedzili także Klubokawiarnię Międzypokoleniową „NASZA” przy ul. Stalowej 29, gdzie spotkali się z koordynatorką – Aleksandrą Domaradzką oraz Bogdanem Bocheńskim – starszym animatorem projektu „Cała Praga Śpiewa” z V edycji konkursu „Seniorzy w Akcji”. Po spotkaniu uczestnicy wybrali się na spacer po Pradze.

Uczestnicy spotkali się również z radnym dzielnicy Żoliborz z ramienia stowarzyszenia „Miasto jest Nasze” – Łukaszem Porębskim, który opowiedział o tym, jak każdy obywatel może pozostać sprawczym wobec zmian klimatycznych, dbając o zieleń miejską.

Kolejne spotkanie już na wiosnę, tym razem nad morzem 🙂

Fot. Alicja Szulc

Więcej zdjęć zobacz TUTAJ

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Translate
Skip to content