Wąsosz wczoraj i dziś na sportowo

4 lipca 2022

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wąsoszu jest już po finale swoich działań dla społeczności lokalnej. Sukces zapewniło im sprawne wykorzystanie posiadanych już zasobów, a więc pasji i kompetencji wolontariuszy oraz partnerstw z innymi instytucjami. We współpracy z lokalnymi szkołami, urzędami i klubem sportowym udało się bowiem zorganizować dla społeczności Wąsosza grę terenową, w ramach której organizatorzy i uczestnicy mogli wykazać się wiedzą historyczną i sprawnością sportową.

Konkurujące drużyny były wielopokoleniowe, a ich członkowie mogli przekonać się, że wiek nie gra roli, kiedy w grę wchodzi prawdziwa pasja i determinacja. Okoliczności pozwoliły najmłodszym graczom poznać historię swojej lokalności bezpośrednio od najstarszych jej mieszkańców. W ten sposób animatorzy z UTW zrealizowali założenie edukacji pozaformalnej, chcieli bowiem, by młodzi mieszkańcy Wąsosza znali i doceniali historię miejscowości, która współtworzy ich tożsamość. Następnie wspólnie świętowali wspólnym posiłkiem przy stole, przy którym każdym czuł się jak u siebie.

Wszystko to odbyło się w doskonałej atmosferze wspólnotowości i świetnej zabawy, co udało się uchwycić na zdjęciach, które można obejrzeć tu: https://www.flickr.com/photos/towarzystwo/albums/72177720300126031

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.