I zjazd 10. edycji projektu

20 grudnia 2022

Uczestnicy i uczestniczki X edycji projektu „UTW dla społeczności” już ruszyli do pracy! 7-8 grudnia odbył się na platformie Zoom pierwszy zjazd edukacyjny dla trójek inicjatywnych. Koordynatorka Agnieszka Kocon i tutorzy – Dorota Ogrodzka, Magdalena Latuch oraz Adam Kadenaci zasili animatorów społecznych z 10 UTW z różnych stron Polski pierwszą porcją wiedzy.

Aby planować i przeprowadzać działania w swoich społecznościach lokalnych, uczestnicy najpierw porządkują pojęcia, rozpoznają oraz rewidują swoje i kompetencje oraz zasoby potencjalnych partnerstw. Ponieważ podejmowane w ramach projektu “UTW dla społeczności” działania budowane są na fundamencie wolontariatu, uczestnicy na wstępie dowiadują się, jak zbudować grupę wolontariuszy oraz jak i o czym się z nimi komunikować, co wnikliwie i ciekawie przedstawiła Dagmara Gortych.

W warsztatach wziął udział także przedstawiciel IX edycji – Piotr Zarzeczny z Choczewskiego UTW. Opowiadał uczestnikom X edycji o tym, jakie wyzwania podjęli wolontariusze z Choczewa i jak sobie z nimi poradzili, a także o tym, jak uczestnictwo w „UTW dla społeczności” wzmocniło ich wobec przyszłych działań.

Tutorzy zaprezentowali trójkom inicjatywnym wiele przykładów działań społecznych. To już X edycja projektu, więc mamy się czym dzielić.

W czasie spotkania korzystaliśmy z narzędzi do pracy w trybie online, ale nie zabrakło również tradycyjnych studenckich notatek. Udało się także odnaleźć w cyberprzestrzeni wspólnotowość. Trójki inicjatywne z Aleksandrowa Łódzkiego, Kamiennej Góry, Obornik Śląskich, Redzikowa, Suwałk, Ścinawy, Tych, Uniejowa, Ustki i Wolsztyna już wyczekują lutowego zjazdu, kiedy wreszcie będą mogli się spotkać osobiście zaspokoić rozbudzoną wobec siebie ciekawość. Do tej pory będą jednak systematycznie pracować, wspierani przez swoich tutorów.

Nie możemy się już doczekać działań zrealizowanych przez uczestników X edycji.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Translate
Skip to content