Dla UTW w Tarnowie wolontariat to wyzwalanie radości

17 sierpnia 2017

Józefa, Teresa i Małgorzata to przedstawicielki UTW w Tarnowie działającego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Wolontariat to dla nich niesienie pomocy innym, działanie na rzecz innych, poszerzanie wiedzy na temat problemów, wyzwań, możliwości wsparcia i niesienia pomocy potrzebującym. Jak same mówią, traktują wolontariat “jako wyzwalanie obopólnej radości i osiąganie satysfakcji”.

Grupa wolontariatu nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Siemacha SPOT, które organizuje zajęcia edukacyjne, plastyczne i teatralne dla dzieci. Oprócz pomocy w odrabianiu lekcji chcą przede wszystkim zbudować relacje z dziećmi i pomóc im w znalezieniu siebie we współczesnym, pędzącym świecie: “Dzieci w wielu przypadkach nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach i radościach. Mamy tego świadomości i dlatego chcemy oferować swoją pomoc na zasadzie wysłuchania i poradzenia, pochwalenia”.

Powyższy pomysł jest pierwszym doświadczeniem wolontariackim dla całej grupy. Zależy im na zachęceniu i pozyskaniu większej ilości słuchaczy/słuchaczek UTW do swoich działań oraz rozszerzenie  wolontariatu o pomoc dla osób starszych zależnych.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Translate
Skip to content