Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

NEWS

Działamy dalej! Udział w projekcie spowodował, że zupełnie inaczej patrzymy na przyrodę wokół nas, szczególnie drzewa! Większość wolontariuszy biorących udział w projekcie jest zaangażowana w dalsze działania na rzecz przyrody.

Idea-pomysł na projekt powinien być pożyteczny i mieć szerokie oddziaływanie na społeczeństwo, wtedy więcej osób będzie chciało się zaangażować w jego realizację.

Maria, Janusz, Elżbieta
UTW w Aleksandrowie Łódzkim

W czasie warsztatów organizatorzy w bardzo dostępny sposób odkrywali przed nami różne możliwości działania i nabieraliśmy pewności, że z wieloma sprawami możemy sobie poradzić. Zawsze czuliśmy na plecach „oddech” tutora, który mobilizował, troszczył się i dodawał wiary. Koordynatorka ukierunkowywała nas  w trudnych momentach, zawsze była dostępna i dzięki niej czuliśmy się  maksymalnie zaopiekowani.

Czesława, Grażyna, Marianna
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Redzikowie

Nabyłyśmy umiejętność przygotowania i przeprowadzenia mobilnych akcji badawczych. Czułyśmy się  świetnie w terenie, rozmawiając z mieszkańcami na temat budowy placu rekreacyjnego, zapisując ich propozycje i uwagi. Bezpośredni kontakt jest najważniejszy, a rozmówcy poczuli, że mogą mieć wpływ na najbliższe otoczenie.

Ela, Barbara, Maria
Ustecki UTW „Żyj kolorowo”

Pokazujemy, że senior to nie tylko klient aptek, ale też osoba aktywna, która może być w centrum zainteresowania. Rozwijając wolontariat na UTW , zwalczamy stereotyp, że każda osoba starsza potrzebuje pomocy.  Spróbujmy tworzyć Banki Kompetencji Seniorów. Wykorzystujmy umiejętności osób starszych po przejściu na emeryturę tak, by czuli się nadal potrzebni.

Anna, Elżbieta, Urszula
UTW w Uniejowie

Wykorzystanie własnego potencjału i mobilizacja, by osiągnąć sukces korzystnie wpłynęły na członków naszego zespołu. Wszyscy zostali dowartościowani i zmotywowani do dalszego działania. Samo słowo „projekt” stało się lepiej zrozumiane.

Aleksandra
Uczestniczka warsztatów z Akademii Seniora Activus w Łodzi


Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Translate
Skip to content